BiH dijaspora

Startala aviolinija Mostar -Stuttgart

Nakon šest godina pauze, proteklog vikenda ponovno je uspostavljena izravna avionska linija između Mostara i Stuttgarta, i to zahvaljujući njemačkoj aviokompaniji Eurowings.

Prvim letom na ovoj ruti, koji je simbolično označio novi početak, otvoreno je novo poglavlje u razvoju vazdušne povezanosti ovog dijela Bosne i Hercegovine s Njemačkom i ostatkom Evrope, objavili su u subotu iz mostarske Zračne luke.

Povratak Eurowingsa u Mostar donosi konkretne koristi, ne samo za turiste, već i za brojne građane Bosne i Hercegovine koji žive i rade u Njemačkoj.

Stuttgart je, naime, jedno od glavnih središta bosanskohercegovačke dijaspore, a ova direktna zračna linija značajno će olakšati i ubrzati putovanja između njihove domovine i jedne od ekonomski najvažnijih regija Njemačke, dalje navode iz Zračne luke.

BHDINFODESK

Related posts

SARAJKA NA ČELU ŠVEDSKOG RADIJA

Urednik BiH Info Desk

Inicijativni odbor bh. dijaspore ponovo pisao ministrici Semihi Borovac

Dirljiva priča: Željkova kćerka dobila je 100 dolara, sada on traga u Čikagu za “čovjekom iz Goražda”

Editor

Leave a Comment