BiH dijaspora

Admir Ado Šarčević donirao vrijedne dresove Muzeju sporta u Banjaluci

Iz daleke Kanada, pa u Sportsku dvoranu “Borik” sa – poklonom! Admir Ado Šarčević, bivši igrača Podgrmeča, Borca, Vojvodine…ispunio je obećanje.

Dugo smo tragali za dresom fudbalera Borca, koji su osvojili Mitropa Kup. Kada je za to saznao Ado, javio nam se iz daleke Kanade i rekao da ima taj dres, da će nam da će ga donijeti za muzejsku postavku o Fudbalskom klubu Borac.

Uz taj dres donio je još jedan.. To je onaj iz sezone 1990/91, kada je Borac, pod vođstvom trenera Vladice Popovića, zauzeo četvrto mjesto u Prvoj ligi Jugoslavije, što je najbolji plasman u klupskoj istoriji.

Hvala Admiru i Saneli Šarčević. Veliko hvala Slavici i Miloradu BIlbiji, fudbalskoj legendi Borca, koji su nam pomogli da ostvarimo kontakt sa porodicom Šarčević saopštili su iz Muzeja sporta u Banjaluci.

BHDINFODESK

Related posts

Sačuvajte ovaj link: Ljetni red letenja na Međunarodnom aerodromu u Sarajevu

MAGAZIN SAVEZA BANJALUČANA U ŠVEDSKOJ: Šeher Banja Luka – Broj 71.

Editor

Chicago: Predstavljeno idejno rješenje za spomen-obilježje prijedorskim žrtvama

Leave a Comment