Sport

Ivica Osim dobija ulicu u Grazu, po njemu će se zvati i ulaz na stadion

Legendarni Ivica Osim napustio nas je prvog maja ove godine, a iz njegovog Sturma odlučili su odati mu počast.

Naime, klub je na zvaničnim stranicama objavio kako će se od sada ulaz na stadion Sturma od sada zvati po Ivici Osimu, a također je u planu preimenovanje južnog dijela ulice “Conrad von Hotzendorf” u “Ulica Ivice Osima”, piše N1.

Osim je legenda austrijskog velikana. Sa ovim klubom je dva puta osvajao prvenstvo Austrije, dok je tri puta bio osvajač kupa. Sturm je sa klupe predvodio u 383 navrata, a upisao je 207 pobjeda, 81 remi i 95 poraza.

Podsjećamo, klub je nakon smrti Štrausa sa Grbavice na stadionu organizovao i komemoraciju na kojoj su prisustvovale hiljade ljudi.

Related posts

Direktor US Soccer Education Erick French: Ponovo sam se uvjerio da su Bosanci i Hercegovci izuzetno talentovana fudbalska nacija

Urednik BiH Info Desk

Ibrahim Šehić u idealnom timu kola Lige nacija

Mirko Šarović pozvan na utakmicu BiH – Italija

Editor

Leave a Comment