Sport

BiH odbojkašice osigurale plasman na Evropsko prvenstvo

Odbojkašice Bosne i Hercegovine opravdale su ulogu favorita protiv Latvije večeras u Zenici, te ovu selekciju savladale sa 3:0 u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvestvo. Tako su i kolo prije kraja osigurale plasman na isto i traje veliko slavlje u Zenici!

Ovo je prvi put u historiji ove reprezentacije da se plasira na Evropsko prvenstvo.

Nisu Zmajice ni u jednom trenutku dovele u pitanje to ko će slaviti u ovom meču, a Latvijkama nisu ostavile ni promil šanse u dvorani Husejin Smajlović u Zenici.

Prvi set su naše Zmajice dobile sa 25:20, u drugom su Latvijke osvojile pet poena manje (25:15), da bi u trećem BiH bila još uvjerljivija i slavila sa 25:11.

Posebno je dobru partiju večeras odigrala Edina Begić, prva zvijezda naše reprezentacije koja je bila prava noćna mora za Latvijke.

Tako su Zmajice kolo prije kraja osigurale igranje na Evropskom prvenstvu, na koje iz naše grupe još ide i Češka. Biće to historijsko prvo učešće na velikom takmičenju za reprezentaciju BiH.

BHDINFODESK

Related posts

Švicarski fudbalski savez potvrdio: Vladimir Petković potpisuje za FC Bordeaux

BHD Info Desk Administrator

Reprenzentacija Bosanaca i Hercegovaca iz Belgije je novi-stari šampion bh. dijaspore u futsalu

BHD Info Desk Administrator

Anel Ahmedhodžić promjenio sportsko državljanstvo, može nastupiti za Zmajeve

Urednik BiH Info Desk

Leave a Comment