Moj stav

Lobistička firma “McGinnis Lochridge” iz Teksasa, novi “savjetnik” RS za odnose sa BiH i međunarodnom zajednicom

Vlasti manjeg bh. entiteta su 25. aprila potpisale ugovor s američkom lobističkom firmom “McGinnis Lochridge” iz Teksasa, čime će ova firma do 31. decembra RS pružati pravne usluge u Americi.

Ugovor koji je potpisala Vlada RS i lobistička firma procurio je na internetu i nosi oznaku “interno”, a u ime manjeg bh. entiteta ga je potpisao Zlatan Kokić, ministar za ekonomske odnose i regionalnu saradnju RS.

“McGinnis Lochridge” će prema ugovoru savjetovati i predstavljati RS u odnosima sa OHR-om, PIC-om, OSCE-om, Vijećem sigurnosti UN-a, EU, Vijećem Evrope.

Usluge savjetovanja će biti pružene i kod usklađivanja djelovanja pravnih institucija RS i BiH u dejtonskom okviru.

Inače, Vlada RS iz budžeta mjesečno izdvaja 80.000 dolara za usluge ove lobističke forme, prenosi Avaz.

Related posts

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO): Pripremite se za drugi smrtonosni val infekcije koronavirusom

BHD Info Desk Administrator

Advokat Nobilo: Slučaj Dragičević bit će jedna od najvećih obmana u historiji BiH!

KUDA IDE BIH DIJASPORA (8)-Admir Lisica: Kontinuiranim radom i stvaranjem pozitivne atmosfere možemo doći do zajedničkog cilja

Leave a Comment