BiH dijaspora

Bošnjačka akademija nauke i umjetnosti osniva Klub mladih naučnika

Skupština Bošnjačke akademije nauka i umjetnosti (BANU) na redovnoj sjednici donijela je odluku o održavanju osnivačkog skupa Kluba mladih naučnika, a za koordinatora imenovan je akademik Asim Kurjak.

Prema odluci Skupštine, članstvo u Klubu mladih naučnika mogu ostvariti kandidati mlađi od 40 godina sa naučnim stepenom doktora nauka i objavljenim naučnim radovima.

Klub mladih naučnika predstavlja izuzetno značajno polje aktivnosti Akademije koja je posvećena pružanju mogućnosti mladim ljudima da razumiju prirodu i karakter nauke i duhovnog rada te da djeluju kao apsolutno nezavisni intelektualni i moralni faktor.

BHDINFODESK

Related posts

Grac: Dok džamija dobija novo ruho, vjernici klanjali džumu pod vedrim nebom

Urednik BiH Info Desk

Los Angeles: Sestre Azra i Amra Hajdarević uspješne biznismenke i humanitarke

Urednik BiH Info Desk

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković sastao sa predstavnicima bosanskohercegovačke dijaspore u Sent Luisu

Editor

Leave a Comment