BiH dijaspora

Grac: Dok džamija dobija novo ruho, vjernici klanjali džumu pod vedrim nebom

Radi nastavka radova na unutrašnjosti džamije u Gracu, vjernici su klanjali džumu pod vedrim nebom. Bila je ovo prva džuma u Austriji nakon skoro 3 mjeseca pauze radi korona virusa.

Stotine vjernika je ispunilo sve uvjete propisane zakonom i uživalo ponovo u džumi na vakufskom zemljištu. Kako je to izgledalo najbolje se vidi na slikama napravljenim dronom. 

Fikret ef. Fazlić nije krio uzbuđenje i oduševljenje atmosferom i pozvao je vjernike da podrže radove koji startaju sljedeće hefte. Nastavak radova znači ugradnja elektro instalacija, grijanja, klima uređaja, unutrašnje kupole sa kaligrafijom, akustičnog plafona, zatim malterenje, fina ploča, te komplet pod. Radovi bi trebali biti gotovi u jesesen ove godine.

E.S.

Related posts

BIZNIS FORUM JAJAČKE DIJASPORE

Editor

“Made in Bosnien”: Vlasnica najpopularnije ćevabdžinice Manhajmu, majstor svih gurmanskih đakonija

Editor

Amir Kurtagić, od mašinskog inženjera do slikara ‘Krovova Sarajeva’

Urednik BiH Info Desk

Leave a Comment