BiH dijaspora

Od 21. do 28. jula Tuzli: Međunarodna ljetna škola klasične gitare uz podršku umjetnika iz dijaspore

Trojica priznatih umjetnika, muzičara na klasičnoj gitari, koji vode porijeklo iz BiH: Denis Azabagić, profesor na Roosevelt univerzitetu u Čikagu, Sanel Redžić, predavač na Univerzitetu “Franz Liszt” u Weimaru, na Univerzitetu u Erfurtu te na Univerzitetu u Osijeku i Boris Tešić, predavač na Univerzitetu “Louis Spohr” u Kasselu ovogodišnji su predavači u Ljetnoj školi klasične gitare koju organizuje Omladinski art centar Tuzla u periodu od 21. do 28. jula 2019. godine. Angažman ovih priznatih umjetnika dogovoren je u okviru projekta ”Dijaspora za razvoj”  –  projekta Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine i Vlade Švicarske, u partnerstvu sa Razvojnim programom Ujedinjenih nacija (UNDP) i Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM).

U sklopu ljetne škole planirana su i dva koncerta: prvi 21. jula u 19:00 sati u Međunarodnoj galeriji portreta Tuzla i na njemu će nastupiti predavači na ljetnoj školi, te završni koncert  28. jula u 18: 00 sati u Teatru kabare Tuzla na kome će nastupiti učesnici ljetne škole.

Related posts

Kopenhagen: Proslava 833. rođendana srednjovjekovne države Bosne

Copo Sejo

Linz/Večer predavanja i razgovora Rasizam – tihi ubica društva

Banjalučanin sa holandskom adresom Samir Mujagić prihod od knjige ‘Balkan blues’ namjenio dječijem odjeljenju bolnice u Deventeru

Urednik BiH Info Desk

Leave a Comment