BiH dijaspora

Prvi kvartal: Dijaspora u BiH poslala 220 miliona KM manje

Pad doznaka zabilježen je i u prvom kvartalu ove godine, kada je iz dijaspore stiglo 23 miliona manje

Od aprila pa do kraja juna ove godine dijaspora je poslala čak 220 miliona maraka manje nego za isti period lani.

Potvrđuju to podaci Centralne banke BiH. Kako je objavljeno, ukupni tekući transferi u drugom kvartalu iznosili su oko 904 miliona maraka, od čega se na novčane doznake iz inostranstva odnosilo oko 554 miliona maraka, dok se ostatak odnosio na ostale transfere.

Pad doznaka zabilježen je i u prvom kvartalu ove godine, kada je iz dijaspore stiglo 23 miliona manje.

BHDINFODESK

Related posts

Bosanska papuča: Obavazena suvenir koji bh. dijaspora kupuje u domovini

Admir Salihović od Nezuka do AstraZenece: Nauka i Ljubav prema Domovini

Hrvatski sabor: Bermin Meškić kandidat za bošnjačkog predstavnika

Editor

Leave a Comment