Bosnia Appeal

Stipendije bh. udruženja u Austriji za djecu povratnika u Srebrenicu

U ime Saveza i bosanskog obrazovno-kulturnog centra “Mostovi”, prije dvije sedmice predsjednik Saveza bosanskohercegovačkih udruženja u Austriji “Consilium Bosniacum” Damir Saračević uručio je donaciju za stipendije djece povratnika u Srebrenicu i okolinu.

Kako je Saračević izjavio Feni, u susretu u Potočarima sa predsjednicom Udruženja “Žene Srebrenice” Nurom Begović i glasnogovornicom Memorijalnog centra Srebrenica/Potočari Almasom Salihović razgovarano je o saradnji Memorijalnog centra i Saveza na projektima koji su važni za izgradnju kulture sjećanja na genocid u Srebrenici.

Related posts

Selektor Petev pomaže liječenje oboljelih bh. građana

BHD Info Desk Administrator

Poplave poharale domove u Prijedoru: Pomozimo ugroženim porodicama

Korištenje društvene mreže Twitter za obilježavanje 22. godišnjice genocida u Srebrenici – Preko 45 miliona ljudi obilježilo godišnjicu genocida

Urednik BiH Info Desk

Leave a Comment