Svijet

Državni sekretar SAD-a Marco Rubio: Dodik podriva Bosnu i Hercegovinu i ugrožava njenu sigurnost i stabilnost

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marco Rubio oglasio se povodom trenutne političke krize u Bosni i Hercegovini rekavši da predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik podriva državne institucije.

“Djelovanje predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika podriva institucije Bosne i Hercegovine i ugrožava njenu sigurnost i stabilnost”, napisao je Rubio na svom X profilu.

Dodao je da SAD ohrabruju političke lidere u Bosni i Hercegovini da se uključe u konstruktivan i odgovoran dijalog.

“Pozivamo naše partnere u regionu da nam se pridruže u suprotstavljanju ovom opasnom i destabilizirajućem ponašanju”, zaključio je Rubio.

BHDINFODESK

Related posts

Kralju Charlesu dijagnosticiran je oblik karcinoma, saopćila je Buckinghamska palača

Copo Sejo

Christian Schmidt dobio jakog protukandidata za nasljednika Valentina Inzka

BHD Info Desk Administrator

Glasanje u UN-u o Rezoluciji o genocidu u Srebrenici 23. maja

Editor

Leave a Comment