BiH dijaspora

Federalni ministar Ramić u Beču s predstavnicima bh. udruženja iz Austrije

Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Edin Ramić boravi u posjeti bosanskohercegovačkoj dijaspori u austrijskom gradu Beču, javlja Anadolu Agency (AA).

Sa predstavnicima krovnog Saveza bh. udruženja u Austriji “Consillium Bosniacu” razgovarao je o načinima saradnje bosanskohercegovačk dijaspore i institucija u Bosni i Hercegovini.

“Bosanci i Hercegovci koji žive van granica naše domovine podjednako je osjećaju svojom kao i mi koji provedemo 365 dana u njoj. Oživljavanje veza putem ekonomskih, naučnih, pa i drugih vidova saradnje dajemo šansu više domovini iz koje dolazimo. Razgovarali smo o veoma značajnim temama koje nas povezuju i učinit ćemo sve kako bi vidjeli i rezultate ovakvih sastanaka”, kazao je Ramić

Ljudi koji žive van domovine još uvijek pokazuju interes za dolazak u svoja mjesta.

“Upoznali smo prisutne o programima koje Ministarstvo realizira. Uz dobru koordinaciju institucija i predstavnika nevladinih organizacija zasigurno možemo imati i bolje rezultate na polju povratka i zainteresiranosti ljudi da dolaze i ulažu svoja mjesta odakle su otišli.

Ono što je posebno važno, a to je da veza još uvijek postoji i da je trebamo ojačati i konkretizirati kroz implementaciju projekata koji će značiti naše veća ulaganja u privredu i Bosni i Hercegovini”, zaključuje Ramić

Related posts

Jasmina je Australiju došla kao izbjeglica, sada na čelu Australskog Vijeća za izbjeglice

BHD Info Desk Administrator

Adnan efendija Balihodžić imenovan za imama vojske Kanade

BHD Info Desk Administrator

Biseri u dijaspori: Amela-Ami Kazazović, grafička dizajnerica svjetskog glasa, spisateljica i slikarka

Editor

Leave a Comment