BiH

Godišnjica zločina nad Hrvatima u Trusini

U Trusini kod Konjica obilježava se 30. godišnjica stradanja 22 Hrvata, koje su pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine pogubili na današnji dan 1993. godine.

Zločin je počinjen u jutarnjim satima, a počinili su ga pripadnici jedinice za posebne namjene Armije RBiH Zulfikar. Najstarija žrtva imala je 75, a najmlađa 21 godinu.

Za ovaj zločin pred Sudom BiH pravosnažno su osuđeni Nihad Bojadžić na 15 godina, Edin Džeko na 13, Rasema Handanović na pet, Mensur Memić na deset i Nedžad Hodžić na 12, odnosno 10 godina zatvora. Dževad Salčin i Senad Hakalović pravosnažno su oslobođeni odgovornosti za zločine.

BHDINFODEK

Related posts

U Sarajevu održan skup podrške žrtvama ruske invazije na Ukrajinu

BHD Info Desk Administrator

Zločin u Biljanima: 260 ubijenih, samo jedna presuda

Copo Sejo

Čović pisao OHR-u i drugima: Spriječite hibridne pokušaje uvođenja “tročlanog gradonačelništva” u Mostaru

Editor

Leave a Comment