Sport

Bangor: Mlada reprenzentacija Bosne i Hercegovine ubjedljivo savladala selekciju Velsa

U okviru 5. kola kvalifikacija za Evropsko prventstvo mlada fudbalska “U21” reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala  je selekciju Velsa sa 4:0 (1:0).

Zmajići su poveli  u 26. minuti golom Amera Gojaka. U  51. minuti talentovani Gojak povećao je prednost  našeg tima.  Strijelac trećeg gola za bh. selekciju  bio je Marijan Ćavar  u 71. minuti, a konačan rezultat za ubjedljivu pobjedu  selekcije  Vinka Marinovića postavio je Luka Manalo u 76. minuti.

Kako su  Zmajići igrali možda najbolje svjedoči podatak da je nakon trećeg gola našim momcima  pljeskala i objektivna  domaća publika. Zaista je tokom ovog meča u Bangoru bilo lijepo biti Bosanac i Hercegovac. Podršku sa tribina našim mladićima dalo je destak bosanskohercegovačkih navijača kao i potpredsjenik FS/NS BiH Ivan Beus i i koridantor Darko Ljubojević.

Nakon 5. kola reprezentacija BiH zauzima drugo mjesto u Osmoj grupi sa devet bodova. Vodeća je Rumunija sa 11, Švicarska je  na trećem mjestu sa sedam bodova, slijede Vels sa šest, Portugal sa četiri i Lihtenštajn bez bodova.