Zanimljivosti

Zimsko računanje vremena počinje u noći između subote i nedelje

banner

Zimsko računanje vremena u Evropi počeće u u nedelju, 28. oktobra u tri sata pomjeranjem kazaljki sata  za jedan sat unazad.

U 3.00 sata, u noći između subote i nedjelje, kazaljke na časovnicima treba pomjeriti jedan sat unazad – na 2.00 sata.

Od 2002. godine Evropska unija, kao i ostale zemlje u Evropi odredile su da početak ljetnjeg –zimskog računanja vremena.

Inače, ovo bi mogli biti jedno od poslednjih pomeranja časovnika zbog ljetnjeg i zimskog računanja vremena, jer je Evropska komisija predložila 12. septembra da se takvo polugodišnje pomjerenje sata ukine, a ukoliko taj predlog izglasaju Evropski parlament i Savet Evrope, sat će poslednji put biti pomjeren najkasnije 31. marta 2019, odnosno 27. oktobra naredne godine.

BHDINFODESK

Related posts

Zaboravljeni branitelji ušli u trag kriminalu stoljeća!

Urednik BiH Info Desk

Carsko odlikovanje Japana za Vahdetu Kazić

Editor

Sarajevo je na današnji dan dobilo prvi tramvaj

Editor

Leave a Comment