Bosnia Appeal

Donator iz Švicarske: Nani Fati Klepo bajramluk od 500 KM

Predstavnici Osnovnog odbora “Merhameta” Jablanica obradovali su jučer nanu Fatu Klepo iz sela Čehari. Oni su ovoj starici uručili bajramluk u vrijednosti od 500 KM.

Sredstva je uplatio Ismet Kalender, rođeni Krajišnik, koji živi i radi u Švicarskoj, a nakon što je prije nekoliko dana na “Merhametovoj” facebook stranici vidio sliku nane Fate i “Merhametovog” volontera.

– Ono što je zanimljivo jeste činjenica da Ismet Kalender nema rodbinske ili bilo kakve druge veze sa Jablanicom, osim što podjednako voli svaki pedalj naše domovine, i što voli da pomaže drugima.

Gospodin Kalender je, takođe, na početku ramazana uplatio sredstva za 140 iftara koje smo podjelili našim postačima. To su gestovi za respekt, ali i dokaz da su Bosanci i Hercegovci humani ljudi – kazao je sekretar Osnovnog odbora “Merhameta” Jablanica Aldin Lulić.

Merhamet

Related posts

Sramna odluka Ministarstva civilnih poslova BiH: Upitan odlazak reprezentacije gluhih BiH u Vels

Pomozi ba: Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je pokazao svoju humanu stranu

GRM Digital donirao novogodišnje poklone djeci bez roditeljskog staranja i školama u ruralnim područjima u BiH

Copo Sejo

Leave a Comment