Sport

Lana Pudar osvojila drugo srebro a Jovan Lekić bronzu na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je drugu srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu.

Naime, nakon što je prije dva dana osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 metara delfin, talentovana plivačica danas je osvjila srebro u kategoriji 50 metara delfin.

Mladi bosanskohercegovački plivač Jovan Lekić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu, u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

Lekić je utrku završio u vremenu 1:48.46, a ispred njega su bili Rumun David Popovici, koji je dionicu isplivao u vremenu 1:45.95, te  Poljak Mateusz Chowaniec, koji je ostvario vrijeme 1:47.78.