Pogledi

Islamska zajednica BiH, upozorila strance na opasnost realizacije ‘Deklaracije svesrpskog sabora’

Nakon posljednje rasprave u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih nacija o situaciji u Bosni i Hercegovini, Islamska zajednica se nada da će međunarodni akteri ozbiljno shvatiti realnu opasnost koja prijeti ukoliko se dozvoli realizacija “Deklaracije svesrpskog sabora”.

“Ono što ova deklaracija predviđa nije samo negiranje državnosti Bosne i Hercegovine, nego i uspostavljanje kulturne, vjerske, vojne i svake druge hegemonije jednog naroda nad područjem više multietničkih i multikonfesionalnih država.

Iskustvo genocida i strahota devedesetih nas uči da je bolje ovakve velikodržavne, isključive i hegemonističke planove na vrijeme shvatiti ozbiljno i zaustaviti ih prije nego ugroze mir, stabilnost i budućnost čitavog regiona”, saopštio je Ured za odnose s javnošću Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

MINA

Related posts

Dvije okupacije, dvije odbrane: Sarajevo je opstalo

BHD Info Desk Administrator

Koalicioni sporazum SDA i SNSD-a u Srebrenici: Mladen Grujičić evoluira iz „četnika“ u načelnika

BHD Info Desk Administrator

Pogled iz Dubrovnika: Pobjeda Komšića, pobjeda obespravljene Bosne

Leave a Comment