BiH dijaspora

Sevdah na Dunavu: Večer bh. tradicije, kulture i zajedništva

Večeras je u Linzu održana večer umjetnosti i kulture pod nazivom „Sevdah na Dunavu“, manifestacija koja je okupila brojne građane Bosne i Hercegovine, predstavnike društvenog i kulturnog života, kao i goste iz Austrije i regiona.

Događaj je organizovalo udruženje Consilium Bosniacum, s ciljem očuvanja i promocije bosanskohercegovačke kulturne baštine, tradicije i sevdaha kao jednog od najprepoznatljivijih simbola bh. identiteta.

Tokom večeri prisutni su uživali u bogatom kulturno-umjetničkom programu posvećenom sevdahu, tradicionalnoj muzici i bosanskohercegovačkoj kulturi, uz snažne poruke zajedništva, očuvanja tradicije i jačanja veza među građanima Bosne i Hercegovine širom svijeta..

FENA

Related posts

SAD: Uhapšena Nada Tomanić zbog sumnje da je lagala kako bi dobila američko državljanstvo, navodno prikrila da je pripadala odredu “Zulfikar”

Da li će dijaspora slati sve manje novca u BiH?

Admin1

BZK „PREPOROD“: Od životne važnosti je, da se do 01.09.2020. registrujete za Lokalne izbore u domovini

BHD Info Desk Administrator

Leave a Comment