Na tuzlanskom klizibalu na Panonici održan je najbolji klizibal do sada. Iako je hladno vrijeme uz niske temperature klizalište je prepuno uz veliku posjetu i ogroman broj kreativnih i maskiranih klizača koji su učinili najzabavniju večer.Klizalište Pannonika Tuzla je otvorenog tipa, veličine 600m2, kapaciteta 100 klizača, a postavljeno je na kompleksu Panonoskih jezera Tuzla, največoj turističkoj atrakciji u Tuzli, kantonu i šire. U toku rada klizališta realizuje se veliki broj muzičkih, zabavnih i rekreativnih događaja, te i različite nagradne igre, a za najmlađe škola klizanja.
Pored velikog klizališta postoji i manje dječije klizalište(60 m2) namijenjeno za djecu početnike na klizanju , koji prvi puta staju na led , da na ovaj način lakše probaju novu sigurnost.Na klizalištu je postavljen i tobogan dužine 30 m i visine 3, 6 m za brzo spuštanje u posebnom dizajnu gumenim dušecima na naduvavannje. Klizanje je natkriveno specijajlnim natkrivkom što omogućuje zaštitu na kiši i snježnih padavina, te postavljena je rasvjeta koja dodatno doprinosi atraktivnosti samog ambijenta i bolju realizaciju .Uz Klizalište se nalazi i jedan ugostiteljski objekat u kojem se svi posjetioci i klizači u projektu u toplom ambijentu mogu se odmoriti i uz različite tople napitke i brzu hranu.
Klizalište je kao iz bajke, privuči će dolazak velikog broja gostiju u zimskom periodu, a za klizače je organizovanja besplatna škola klizanja, pa klizači mogu svaki dan klizati od 10 do 22 sata , te svake godine dobijemo 300 novih klizača, zbog nabavke pomagala i za najmlađe koji uče prve korake klizanja, ističe direktor Pannonike Tuzla, Maid Porobić.
Na nezaboravljenoj večeri kada su proglašeni najbolji klizači , žiriju nije bilo lako izabrati najbolje maske klizača za koje su bile obezbjeđene najbolje maske i vrijedne nagrade.
Sedam vaučera u vrijednosti od 30 KM ,je osigurala Kompanija Bingo , šest ruksaka , kapa i setova bojica od NLB Banke Sarajevo .Svim posjetiocima medo –Ledo je dijelio sladolede.Organizatori se zahvaljuju svim učesnicima sponzorima i posjetiocima koji su doprinijeli fantastičnoj atmosferi .Klizibal je još jednom potvrdio da je najveći i najbolji maskenbal na ledu u Gradu Tuzli, istakao je Armin Karabegović , stručni saradnik za sport Panonike i organizator ovog velikog spektakla održanog u zimskoj idili koja je razveselila i klizače i posjetioce u zimskoj noći .
Duška REBIĆ
