Sport

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od vršnjaka iz Republike Irske

Kadetska reprenzentacije Bosne i Hercegovine je danas u odlučujućem meču za plasman u četvrtfinale prvenstva Evrope u Engleskoj izgubili  od Republike Irske 0:2 (0:0), čime su takmičenje u grupi završili na trećem mjestu.

Obadva pogodka Irci su postigli u drugom poluvremenu, prvo Troj Perot u 69. minutu, a onda i Adam Ajdah u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, što im je bilo dovoljno da se plasiraju među osam najboljih ekipa.

Iz grupe C u četvrtfinale sa prvog mjesta plasirala se Belgija, sa maksimalnim učinkom i gol-razlikom 7:0. Belgijanci su danas minimalnim rezultatom porazili Dansku, koja je turnir završila na posljednjem mjestu, bez bodova.

Ipak, bh. kadeti su na sjajan način predstavljali našu državu u Engleskoj. Davali su sve od sebe na terenu, a posebno se isticao Luka Kačavenda, naš mladi čuvar mreže.