Sport

FIFA: Svjetsko klupsko prvenstvo starta 2021. godine

banner

Italijan Gianni Infantino, predsjednik Međunarodnog nogometnog saveza (FIFA),  nakon sjednice Vijeća krovne svjetske nogometne organizacije u Miamiju izjavio kako će od 2021. godine zaživjeti Svjetsko klupsko prvenstvo sa 24 kluba, a Savez europskih klubova (ECA) je na tu objavu odgovorio kako će bojkotirati tako prošireno takmičenje.

Infantino se prilikom donošena ove odluke savjetovao sa svojim savjetnikom Zvonimirom Bobanom, nekadašnjim nogometnim reprezentativcem Hrvatske.

Na ovaj način reprezentativni i klupski nogomet bit će  zanimljiviji navijačima, a samim time i marketinški isplativiji.

BHDINFODESK

Izvor: https://twitter.com/hashtag/DeportesET?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1106631211991085056&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiosarajevo.ba%2Fsport%2Fnogomet%2Ffifa-donijela-odluku-koja-ce-uzdrmati-nogometni-svijet%2F330126

Related posts

Većinski vlasnik FK Sarajevo Nguyen Hoai Nam: Posebna zahvala ide gospodinu Husrefu Musemiću

Editor

Bilino Polje: Zmajevi večeras igraju protiv Rumunije, pokušat će upisati pobjedu

Editor

Izrael: Musliman prvi put kapiten fudbalske reprenzentacije

Editor

Leave a Comment