BiH dijaspora

Kirchheim Teck održana tribina: BOSNA, BOŠNJACI I BOSANSKI JEZIK

U povodu 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, danas (28.02.2020) je u Kirchheim Tecku, u prostorijama bošnjačkog džemata održana tribina, na temu: Bosna, Bošnjaci i bosanski jezik na kojoj je gost predavač bio akademik Suad Kurtćehajić.

Akademik Kurtćehajić je govorio o hiljadugodišnjoj historiji i državnosti Bosne i Hercegovine i položaju i izazovima Bošnjaka u njoj.

O važnosti obilježavanja značajnih datuma iz historije Bosne i Hercegovine i očuvanju identiteta građana BiH u svijetu, posebno Bošnjaka, govorili su, i Pašo ef. Fetić, imam ovog džemata i donedavni muftija Bošnjaka u Njemačkoj i Haris Halilović, predsjednik Saveza dopunskih škola BiH, bivši generalni konzul BiH u Stuttgartu koji su prisutnima čestitali 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Nakon tribine u prostorijama džemata, uz kahvu i kolače upriličeno je druženje sa akademikom Kurtćehajićem.


Kirchheim Teck tribina

Related posts

Guildford: U Velikoj Britaniji “Maršom mira” počelo obilježavanje godišnjice genocida u Srebrenici

Urednik BiH Info Desk

Ljekar Alen Kurtović živi u Jemenu: Strašne prizore gledamo svaki dan, ali ljudi nisu klonuli duhom

Editor

Francuska: Sarajka u Lyonu poziva na solidarnost s izbjeglicama pristiglim iz Ukrajine

Editor

Leave a Comment