Sport

Sarajevo: Mladi “Zmajići” pobjedili Belgiju

Mlada fubalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je okončala kvalifikacije za EURO.

Bh. nade su večeras na Koševu preokretom savladali Belgiju sa 3:2 i zagorčale Belgijancima život, jer bi gosti zbog ovog poraza mogli ostati bez plasmana među evropsku elitu.

Bosna i Hercegovina pomogla je i Hrvatskoj, koja će zahvaljujući rezultatu iz Sarajeva igrati na EURO-u kao jedna od najbolje drugoplasiranih selekcija.

U sedmoj minuti poveli su Belgijanci preko De Smeta. BiH je u sedmoj minuti. U 29. minuti BiH izjednačila strelac je bio Savić. Dvije minute kasnije za preokret Zmajića pobrinuo se sjajnim golome Resić.

Kovač je povisio prednost Zmajića golom u 70. minuti, a do kraja meča Belgija je uspjela smanjiti pogotkom iz jedanesterca u sudijskoj nadoknadi.

Bosna i Hercegovina kvalifikacije je okončala na trećem mjestu sa 11 bodova. BiH je upisala tri pobjede, dva remija i tri poraza.