Religija

IZ u Hrvatskoj dobila dozvolu za gradnju islamskog centra u Maljevcu

banner

Početkom juna mjeseca Islamska zajednica u Hrvatskoj dobila je građevinsku dozvolu za izgradnju islamskog centra u Maljevcu. Kako poručuju Bošnjaci iz ovoga džemata, koji se nalazi u Karlovačkoj županiji, odnosno u neposrednoj blizini bh. granice i Velike Kladuše, za njih je to historijski dan.

Osim za centar, dobili su i građevinsku dozvolu za izgradnju džematske kuće u mjestu Bogovolja.

Islamski centar u Maljevcu prostirat će se na 450 kvadrata, munara će biti visoka 22,5 metra, kupola visine 11,5 metara s tri male kupole i svim sadržajima koji ovu građevinu čine islamskim centrom. Od BiH i graničnog prijelaza u Maljevcu udaljen će biti svega 100 metara.

“Na ulazu u EU, ovim projektom naše selo i džemat Maljevac postaju prepoznatljivi u širim razmjerama. Maljevac zaista postaje ‘centar svijeta’. Gradeći ovaj islamski centar, mi zapravo gradimo sebe. Još jednom je Republika Hrvatska pokazala da je model ne samo u Evropi, nego i u svijetu. Kada budete prelazili granicu iz BiH u Hrvatsku, dočekat ćemo vas ozarena srca i nasmijana lica, poručio je na Facebooku Admir ef. Muhić.

Facebook

Related posts

Lejletu-l-kadr nastupa s akšamom, noć Božije milosti

Urednik BiH Info Desk

Bajramska poruka reisa Kavazovića: Udružimo se da dobro i mir nadvladaju našim društvom

Editor

IZ BIH: Cijena kurbana za Bosnu i Hercegovinu ostala ista kao i prethodnih godina

BHD Info Desk Administrator

Leave a Comment