Sport

Zasluženo: Ivica Osim na svojoj Grbavici dobio ulicu

Današnjom odlukom Skupštine Kantona Sarajevo, Zvornička ulica će od sad biti preimenovana u Bulevar Ivice Osima, u čast legendarnog bh. trenera i fudbalera. Ona je usvojena sa 25 glasova, a pet delegata je bilo suzdržano.

Nakon skoro godinu dana prolaska administrativnih procedura, posao preimenovanja konačno će biti kompletiran. Inicijativu da se preimenovanje sprovede podnio je FK Željezničar još 17. maja 2022. godine, 16 dana nakon što je Osim preminuo u Grazu, gdje je živio posljednjih godina.

Inicijativa je najprije morala proći Općinsko vijeće Novo Sarajevo, potom Komisiju za obilježavanje, čuvanje i njegovanje historijskih događaja i ličnosti Skupštine Kantona Sarajevo, da bi tek onda Skupština KS glasala o njenom usvajanju.

BHDINFODESK

Related posts

Od 21.do 24 juna 2018. Chicago domaćin Trećeg Balkan soccer Campa

Urednik BiH Info Desk

Evo gdje gdje mozete gledati direktan prenos rukometne utakmice BiH – Nizozemska

EKSKLUZIVNO Salihamidžić junior: Želim igrati za Bosnu i Hercegovinu

Editor

Leave a Comment