Muzika

Armin Muzaferija oduševio publiku u Crnoj Gori, u njegovim interpretacijama u Baru uživao i hafiz Bugari

banner

Armin Muzaferija nastavlja sa koncertima širom BiH, ali i regiona i Evrope. Naš umjetnik oduševio je publiku na koncertu „Melodije duše“ na maloj sceni u Baru u Crnoj Gori.

Njegov repertoar sastojao se iz tri dijela – autorskih pjesama, duhovnih (ilahija i kasida), kao i sevdalinki.

– Pokušavam da na svakom koncertu na pravi način predstavim Bosnu i Hercegovinu i njeno kulturno nasljeđe. Trebalo je mnogo stvari da se poklopi da dođem u prelijepi Bar i zaista sam se osjećao divno. Vidio sam u publici majku sa sinom i unukom, pripadnike svih konfesija, i to je za mene najveća satisfakcija – da radimo nešto lijepo i da smo alternativa za lošu muziku koja je, nažalost, danas dominantna. Drago mi je da su to ljudi u Baru prepoznali – kaže Muzaferija.

Istakao je da posao pjevača i umjetnika ima posebnu težinu i oni uvijek trebaju davati primjer.

– Iako moj rad često klasificiraju u pop muziku, u zadnje vrijeme etno-pop, ja sam neko ko je čitavog života usko vezan i uz ilahije i sevdah. Vjerovali ili ne, sve se dešava ad hoc, iz srca. Odbio sam pjesme mnogih autora, koje su mogle biti komercijalne, i interpretiram isključivo one koje mi leže na srcu. Za mene je muzika umjetnost, a umjetnost je čovjekova potreba za ljepotom. Meni, kao umjetniku, je potrebna inspiracija, a to je ljubav prema ženi, domovini i univerzalnim ljudskim vrijednostima, ali najljepše je pjevati o onome i onome koga najviše volite, a to je dragi Bog. Zato se repertoar sastoji iz tri dijela – nastavio je Armin.

Kako je dodao, drago mu je što je među publikom u Baru bio hafiz Sulejman Bugari.

– Posebno me obradovalo kada sam vidio hafiza Bugarija na koncertu. Zahvalio bih se na kraju i gradskoj upravi Bara, kao i ekipi RTV Crne Gore – kaže Muzaferija.

Dio atmosfere sa koncerta u Baru možete vidjeti na linku:

https://www.facebook.com/share/r/uTwHMB4qmLonFQv2/?mibextid=oFDknk

P.R./ BHDINFODESK

Related posts

Britanski muzički magazin Songlines, dodijelio nagradu “The Best of Europe” Damiru Imamoviću

BHD Info Desk Administrator

Elvira Rahić novim singlom„Ne odustajem“obilježava tri decenije karijere

Editor

Kraljevski festival zabave i ove godine priprema spektakularne koncerte

Editor

Leave a Comment