Bosnia Appeal

Pomozi ba: Krenula akcija „Kurban 2026“

Ove godine kampanju „Kurban 2026“ pokrećemo nešto ranije, na vašu inicijativu. Namijenjena je svima koji nisu u mogućnosti lično izvršiti obred klanja kurbana, a žele ispuniti ovu vjersku dužnost.

Cijena kurbana ostaje ista kao i prethodne godine i iznosi 500 KM / 256 EUR / 300 USD. Cilj projekta je pomoći što većem broju ljudi u stanju socijalne potrebe.

Kao i ranijih godina, kurbansko meso bit će distribuirano socijalno ugroženim porodicama i pojedincima, humanitarnim organizacijama i javnim kuhinjama širom Bosne i Hercegovine. Dio mesa koristit će se i za pripremu gotovih obroka u okviru projekta „Obrok za sve“.

Udruženje Pomozi.ba garantira da će obred klanja kurbana biti izvršen u skladu sa svim islamskim propisima, u propisanom vremenu i na šerijatski ispravan način.

Uplate je moguće izvršiti putem web platforme wwwPOMOZIBAorg, naših standardnih bankovnih računa, kao i lično u prostorijama Udruženja na Čengić Vili, u ulici Dr. Fetaha Bećirbegovića 8, uz obaveznu naznaku svrhe uplate „Kurban 2026“.

O terminima podjele trećina za one koji to izričito zatraže, kao i o prijemu kurbanskog mesa, blagovremeno ćemo vas informisati.

Za korisnike BBI, Union i Asa banke, omogućena je i donacija putem KVIKO aplikacije, uz obavezno naglašavanje svrhe uplate. Za klijente Intesa Sanpaolo Banke omogućena je donacija putem m-Intesa mobilne aplikacije, jednokratno ili uz svaki nalog plaćanja. Korisnici Sparkasse Banke mogu vršiti uplate direktno i bez naknade putem funkcije “Doniraj” u aplikaciji SIMPL, uz navođenje svrhe uplate.

Računi za uplate: https://pomoziba.org/bs/kurban-2026?fbclid=IwY2xjawRZX_tleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFqODZ0RER6b3FaQ21LMUNuc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHnys90FfQRxM_oWDcZ3NUTdhSl74EFW7SHxy5B7cbnllRV9hIOZEBo-FYpV3_aem_LySSobP7AXFvw31CFHRPNw

Related posts

Goraždani iz Skandinavije prikupili 5.700 KM za lijekove siromašnim sugrađanima

Editor

Hakiran mu profil: Tony Cetinski nije Toni Cetinski

Humaniti Kanada finansira mnoge projekte u Bosni i Hercegovini

Leave a Comment