BiH dijaspora

Češka: Dvoje testiranih bh. studenta nemaju koronavirus, ostalih pet se oporavlja

banner

Dvoje studenata iz Širokog Brijega i Mostara na razmjeni u českom gradu Olomoucu negativno je na koronavirus, potvrdila je bh. ambasadorica u Češkoj Martina Mlinarević Sopta.

Ambasada Bosne i Hercegovine u Pragu je početkom aprila službeno informisala Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine da su je bh. studenti koji trenutno borave na studiju u Olomoucu obavijestili da je petero njih pozitivno na koronavirus (COVID-19).

“Dobro su i u stalnom smo kontaktu”, napisala je ambasadorica Mlinarević Sopta na Facebooku.

Navodi kako se studenti koji su zaraženi virusom nalaze u izolatoriju doma, kako ih ne napušta dobro raspoloženje i kako im simptomi nisu teški.

“Za dvoje studenata iz Banje Luke i Nevesinja koji se nalaze u istom studentskom domu u Olomoucu, bez virusa, gospodin Damir iz Brna dopremio je namirnice. Uskoro će i oni sami moći izaći u kupovinu. Ja sam isto super”, napisala je Mlinarević Sopta na Facebooku.

BHDINFODESK

Related posts

Švicarska: U Ticinu bit će organizovan Marš mira, povodom obilježavanja godišnjice genocida u Srebrenici

BHD Info Desk Administrator

Štuttgart: “U tuđoj avliji” noć bh. intelektualaca, noć Bosne i Hercegovine

Editor

Wizz Air privremeno obustavio 50 linija u BiH i regiji

Urednik BiH Info Desk

Leave a Comment